Ruszyło ognisko opiekuńcze dla dzieci i młodzieży

Redakcja dzień .

To pierwsza tego typu placówka we wschodniej części dzielnicy. Dotychczas brakowało miejsca, gdzie dzieci i młodzież mogłaby pójść po lekcjach i ciekawie spędzić wolny czas. W ramach bezpłatnych zajęć prowadzonych w ognisku można dołączyć do dyskusyjnego klubu książki czy warsztatów street dance, hip – hopowe. Planowane są też inne atrakcje: rysowanie komiksów, nauka gry na instrumentach muzycznych, sporty walki, dyskusyjny klub filmowy, wspólne wycieczki do kina, teatru i dużo, dużo więcej. Będą również tradycyjne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, na których pedagodzy i psycholodzy będą udzielać wsparcia w procesie wychowawczym młodzieży.

Ognisko powstało z inicjatywy Dzielnicy Białołęka i jest przez nią finansowane. Znalezienie odpowiedniego miejsca nie było łatwe, gdyż Miasto nie ma tam własnych budynków. Dlatego tez został wynajęty lokal. Ognisko prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” w ramach otrzymanej dotacji.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia dzieci i młodzież mieszkającą we wschodniej części Białołęki.

Adres:
Ognisko na Zielonej Białołęce
ul. Głębocka 84,
tel: 605 833 803, 798 138 152
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Facebook.com/OgniskoBiałołęka

źródło:Urząd Dzielnicy Białołęka