Ładowarki USB i powiadamianie SMS w pociągach SKM

Redakcja dzień .

 

Dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych, tabletów, e-booków mamy bardzo dobrą wiadomość: w pociągach SKM montowane są ładowarki USB. Mając własny kabel z końcówką USB można doładować urządzenia elektroniczne np. jadąc do pracy. Dla pasażerów uruchomiony został również system SMS-owego powiadamiania o zmianach i utrudnieniach w ruchu pociągów.

W poniedziałek, 26 października na tory wyjechały pierwsze dwa pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej wyposażone w ładowarki USB, dzięki którym można naładować telefon, tablet, czy czytnik książek. Montaż ładowarek w pozostałych pociągach SKM zakończy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Docelowo w każdym z członów pociągu znajdą się po dwa takie urządzenia.

Ponadto Szybka Kolej Miejska uruchomiła system powiadamiania o utrudnieniach w ruchu za pośrednictwem SMS. Pasażerowie, którzy zapiszą się do usługi będą otrzymywać informacje o: opóźnieniach pociągów SKM (powyżej 30 minut), zmianie tras, skróceniu relacji, odwołanych kursach czy zawieszeniu kursowania. To pasażerowie decydują o zakresie usługi – czy ma dotyczyć wszystkich, czy jedynie wybranych linii. Aby uruchomić usługę wystarczy wysłać odpowiedni SMS na numer 4777 (np. jeśli chcemy otrzymywać informacje dotyczącą tylko linii SKM3 to wysyłamy SMS o treści: SKM3 na numer 4777 a jeśli chcemy otrzymywać informacje dotyczące wszystkich linii SKM to wysyłamy SMS o treści: SKM – także na numer 4777). Sam serwis powiadamiania pasażerów jest bezpłatny, użytkownik ponosi jedynie opłatę (zgodnie z cennikiem swojego operatora telefonicznego) za wysłanie SMS rejestrującego usługę i ewentualnie za wysłanie SMS wyłączającego usługę.

Regulamin i szczegółowe informacje dostępne na stronie www.skm.warszawa.pl

źródło:bialoleka.waw.pl