Awaria na Białołęce

Redakcja dzień .

 

Rano trwało usuwanie awarii na Białołęce. Silny wiatr spowodował prawdopodobnie to, że w niedzielę po południu mieszkańcy kilku ulic w rejonie Płochocińskiej nie mieli prądu.

Dziś rano RWE informowało, że nie wszystkie prace naprawcze ukończono. - 4 budynki przy ul. Przyleśnej nadal nie miały prądu. Uszkodzona została sieć niskiego napięcia - poinformowała Aleksandra Smolarska z biura prasowego RWE.

Na razie nie wiadomo, ile potrwa naprawa. - Staramy się, by mieszkańcy jak najszybciej mieli przywróconą dostawę prądu - zapewnia Smolarska.

Tak o awarii napisała jedna z mieszkanek Białołęki:

- Na białołęckim osiedlu Regaty i w jego okolicach miała właśnie miejsce awaria sieci elektrycznej i na dużym obszarze nie ma prądu. Panują tzw. "Egipskie ciemności"-.

- Doszło do awarii w tym rejonie. Kilka ulic odłączono od sieci. Ekipa serwisowa jest już na miejscu. Awaria ma zostać usunięta do godziny 17.45 – poinformowało przed godziną 17 RWE Polska.

Firma nie poradziła sobie z awarią w zapowiedzianym czasie. Po godzinie 18 podano informację, że zasilenie będzie przywrócone do godziny 18.45. - Awarię usunięto, ale do dziś rana trwało przywracanie energii do mieszkań.

źródło:tvnwarszawa.pl