E-9 połączy Zieloną Białołękę z Metrem Marymont

Redakcja dzień .

 

11 stycznia będzie pierwszym dniem kursowania nowej ekspresowej linii autobusowej E-9, która połączy Os. Derby z Metrem Marymont. Autobusy będą kursowały jednokierunkowo – rano tylko w kierunku Metra Marymont, a po południu tylko w kierunku Os. Derby.

Linia ekspresowa E-9 zapewni bezpośrednie połączenie osiedli Derby oraz Lewandów I i II, zmodernizowaną trasą ekspresową S8, z pierwszą linią metra (stacja metra Marymont).

Trasa nowej linii: OS. DERBY - Skarbka z Gór - Berensona - Głębocka - trasa ekspresowa S8 - al. Armii Krajowej - Włościańska - METRO MARYMONT.

Autobusy zatrzymają się na przystankach: Os. Derby, Os. Derby III, Os. Derby VI, Skarbka z Gór (przystanek będzie obowiązywał tylko w kierunku Metra Marymont), Katy Grodziskie (przystanek na żądanie), Grodzisk (przystanek na żądanie), Okrągła, Os. Lewandów I, Jesiennych Liści, Park Kaskada, Metro Marymont.

Rano linia będzie kursowała w godzinach 6.00-8.30 i będzie dowoziła pasażerów jednokierunkowo z białołęckich osiedli do stacji metra Marymont. Po południu autobusy będą podjeżdżały na przystanki od godziny 15.00 do 18.30 i będą zabierały pasażerów tylko w kierunku Os. Derby. Częstotliwość kursowania linii E-9 będzie wynosiła 10 minut.

źródło: bialoleka.waw.pl