Żłobek przy placu Światowida otwarty

Redakcja dzień .

 

Wielkie otwarcie miejsca dla najmniejszych! Żłobek przy placu Światowida 3 już przyjął podopiecznych. Jest tu miejsce dla 35 dzieci, kolorowe sale, kuchnia, łazienki i co najważniejsze kameralna, domowa atmosfera. W tym tygodniu trwa okres adaptacyjny, więc maluchom towarzyszą rodzice.

Przed generalnym remontem był to budynek komunalny, którego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Jego lokatorzy zostali przeniesieni do mieszkań komunalnych w innych lokalizacjach. Żłobek jest filią placówki przy ul. Strumykowej 18.

- Bardzo się cieszę, że ten ciekawy pod względem architektonicznym budynek udało się uratować, zwłaszcza, że skorzystają z niego najmłodsi mieszkańcy dzielnicy. Na Białołęce każde miejsce w żłobku jest bardzo potrzebne i wyczekiwane. Kolejnych 500 miejsc w żłobkach przybędzie już w wakacje 2017 roku – podkreśla Piotr Jaworski burmistrz Białołęki.

W odnowionym budynku przy placu Światowida wznowiła działalność biblioteka. Jest tu też miejsce dla świetlicy środowiskowej. Obecnie trwa konkurs na podmiot, który ją poprowadzi.

źródło:bialoleka.waw.pl