Skradł 30 kg mięsa, chleb i telefon

Redakcja dzień .

 

Upodobał sobie jeden osiedlowy lokal gastronomiczny i włamał się do niego. Skradł telefon komórkowy, około 30 kg mięsa oraz 100 sztuk pieczywa. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego szybko ustalili, kim jest sprawca tego przestępstwa i zatrzymali go kolejnego dnia oraz odzyskali skradziony telefon. 27-letni obywatel Indii odpowie również za kradzież włamaniem do innej restauracji, do której doszło w ubiegłym roku na terenie Woli.

Sprawa swój początek miała w nocy z 2/3 marca br. Wtedy to miało miejsce włamanie do lokalu gastronomicznego na terenie Białołęki. Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, sprawca wszedł do środka wybijając szybę w oknie lokalu. Jego łupem padł telefon komórkowy, około 30 kg mięsa oraz 100 sztuk pieczywa. Właściciel wycenił straty na sumę 1800 złotych. Technicy kryminalistyki podczas oględzin zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę.

W wyniku podjętych czynności już kolejnego dnia policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego ustalili i zatrzymali 27-letniego obywatela Indii, podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa oraz zabezpieczyli przy mężczyźnie skradziony telefon. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dodatkowo do kradzieży z włamaniem do restauracji na terenie Woli w ubiegłym roku. Wtedy w sprawie zabezpieczony został monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Teraz obywatel Indii stanie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:policja.waw.pl