Wakacyjne przebudowy i remonty ulic

Redakcja dzień .

 

ŚWIATOWIDA

Przebudowany zostanie fragment ul. Światowida od ul. Modlińskiej do ul. Trakt Nadwiślański, który w rezultacie zostanie poszerzony do dwóch pasów ruchu w każdą stronę w związku z budową Galerii Północnej i koniecznością obsługi większego ruchu. Prace rozpoczną się o godz. 23.00 w czwartek 28 lipca (a nie, jak wynikało z wcześniejszych komunikatów w środę 27 lipca) i potrwają ok. jednego miesiąca. W tym czasie trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Na czas prac drogowych przebudowywany odcinek ulicy Światowida zostanie zwężony do jednego pasa. Ruch będzie się odbywał WYŁĄCZNIE w stronę Tarchomina. Ruch od strony Tarchomina w kierunku ul. Modlińskiej zostanie ZAMKNIĘTY. Główny objazd zostanie poprowadzony ulicami: Myśliborską i Mehoffera. Ulica Milenijna na odcinku od ul. Światowida do ul. Produkcyjnej oraz ul. Produkcyjna zostaną czasowo przekształcone w drogi jednokierunkowe. Na mapie poniżej jest zaznaczona organizacja ruchu dla pierwszego etapu prac, która w kolejnych tygodniach BĘDZIE ULEGAĆ ZMIANIE. Dlatego bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki drogowe.

Trasy zmienią autobusy linii 152, 186, 211, 509, 516 i 518 oraz N03, N13 i N63. Będą kierowane na poniższe trasy objazdowe:

152: w kierunku krańca BIAŁOŁĘKA DWORSKA od skrzyżowania Ćmielowska/Światowida: Światowida – Mehoffera – Modlińska – Klasyków i dalej swoją trasą;

186, 509, N03: w kierunku krańców SZCZĘŚLIWICE, GOCŁAW, URSYNÓW PŁN. od skrzyżowania Światowida/Ćmielowska: Ćmielowska – Milenijna – Produkcyjna – Modlińska i dalej swoimi trasami;

211: w kierunku krańca BUKÓW od skrzyżowania Myśliborska/Światowida: Myśliborska – Ćmielowska – Milenijna i dalej swoją trasą;

516, N63: w kierunku krańców ŻERAŃ FSO, DW.CENTRALNY od skrzyżowania Milenijna/Produkcyjna: Produkcyjna – Modlińska i dalej swoimi trasami;

518, N13: w kierunku krańca DW.CENTRALNY od skrzyżowania Myśliborska/Światowida: Myśliborska – Ćmielowska – Milenijna – Produkcyjna – Modlińska i dalej swoimi trasami.

Kursowanie autobusów linii 152, 518 i N13 odbywa się na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

Jednocześnie zawiesza się funkcjonowanie przystanków: MILENIJNA 01 i MYŚLIBORSKA 01 oraz uruchamia się funkcjonowanie przystanku MYŚLIBORSKA 54, zlokalizowanego przy ul. Myśliborskiej w kierunku ul. Ćmielowskiej, za skrzyżowaniem z ul. Światowida. Przystanek obowiązuje jako stały dla autobusów linii 211 i 518 oraz jako warunkowy dla autobusów linii N13.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=8305&l=1

OSTRÓDZKA

Na odcinku od ul. Zdziarskiej do ul. Fajnej dwie noce z rzędu – z piątku na sobotę (29/30.07.2016) i z soboty na niedzielę (30/31.07.2016) w godz. 23.45-4.15 zamknięta będzie ul. Ostródzka. W tym czasie drogowcy położą na jezdni nowy asfalt.

RUSKOWY BRÓD

Trwa remont 300 m odcinka ul. Ruskowy Bród od ul. Kobiałka. Drogowcy układają krawężniki. W pierwszej połowie sierpnia przykryją remontowany fragment jezdni nowym asfaltem. Dokładny termin już wkrótce.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

źródło:bialoleka.waw.pl