Kolejne 135 publicznych miejsc w niepublicznych przedszkolach dla białołęckich maluchów

Redakcja dzień .

 

Sześć niepublicznych przedszkoli zgłosiło się do trzeciego już konkursu na prowadzenie wychowania przedszkolnego ogłoszonego przez Prezydenta m.st. Warszawy na wniosek Dzielnicy Białołęka. Wszystkie spełniły wymagane kryteria. Ostatecznie pięć zaoferuje miejsca. Łącznie na rok szkolny 2016/2017 niepubliczne placówki zaoferowały 135 miejsc, na takich samych zasadach, jak w przedszkolach publicznych. W związku z tym, że spełniły wymagane kryteria teraz Zarząd Dzielnicy Białołęka podejmie uchwałę rekomendującą Prezydentowi ogłoszenie wyników konkursu w postaci wyboru wszystkich pięciu placówek. Miejsca są do dyspozycji białołęckich 3-latków, bo dzieci 4 i 5-letnie już wcześniej miały zagwarantowane miejsca w publicznych placówkach. W kolejnych latach przedszkola, które zgłosiły się do ostatniego konkursu oferują jeszcze więcej publicznych miejsc: w roku szkolnym 2017/2018- 261 miejsc, a w roku szkolnym 2018/2019- 276 miejsc.

Dotacja do każdego dziecka, która zostanie przeznaczona w przedszkolu niepublicznym, stanowi 100% stawki, jaką pokrywa Warszawa na utrzymanie dziecka w publicznej placówce. Przedszkole niepubliczne nie może pobierać żadnych dodatkowych opłat, poza opłaty dopuszczone w przedszkolach publicznych (1 zł za każdą godzinę pobytu dziecka po godz.13.00), dlatego rodzice nie odczują żadnej różnicy.

W związku z tym, że rekrutacja na nadchodzący rok szkolny została już zakończona, chętni na miejsca pozyskane w ostatnim konkursie mogą się zgłaszać bezpośrednio do placówek. Oto lista ich lokalizacji:

- ul. Światowida 47

- ul. Sprawna 16

- ul. Ostródzka 74

- ul. Małej Żabki 15

- ul. Kąty Grodziskie 117

W kolejnych latach rekrutacja do tych przedszkoli będzie prowadzona przez miejski system rekrutacji.

Efektem poprzednich dwóch konkursów są 444 miejsca w niepublicznych placówkach od września 2016 roku, za które rodzice nie zapłacą więcej niż w publicznych przedszkolach. W roku szkolnym 2017/18 to 461 publicznych miejsc, a w roku 2018/19 – 494. Oprócz tego na terenie dzielnicy powstaje sześć przedszkoli samorządowych, w których łącznie znajdzie się 990 miejsc.

źródło:bialoleka.waw.pl