Budowa dróg na Białołęce

Redakcja dzień .

 

Zima w przyrodzie już definitywnie się kończy. Ruszyły więc prace przy budowie białołęckich dróg.

ul. Geometryczna –po przerwie zimowej wykonawca wznowił prace związane z przebudową ulicy. Realizacja prac dotyczy odcinka 220 metrów w kierunku ulicy Kartograficznej. Prace obejmują budowę jezdni, chodnika i oświetlenia na całej długości ulicy i odwodnienie do studni chłonnej. Prace zakończą się zgodnie z umową do 30 czerwca 2017 roku.

ul. Złotokwiatu – także tu wznowiono prace związane z przebudową ulicy. Obejmują one budowę chodnika na całej długości drogi oraz jezdni na długości 287 metrów od ulicy Kobiałka. Prace zakończą się zgodnie z umową do 30 czerwca 2017 roku.

ul. Berensona – po zimowej przerwie ruszą prace związane z dokończeniem budowy chodnika na odcinkuod Chudoby do Oknickiej. W związku z uzyskaniem pozwolenia na wejście na teren budowy wykonawca w przyszłym tygodniu przystąpi do kontynuacji prac. Termin zakończenia robót: 30 marca 2017 roku

ul. Przyrzecze – w okresie od 21 listopada do 2 grudnia 2016 roku, w ramach przebudowy ulicy Przyrzecze wymieniona została konstrukcji drogi na odcinku około 450 m od ul. Kępa Tarchomińska do posesji „Przyrzecze 1H”. W ramach prac wybudowano również jednostronny chodnik oraz przebudowano istniejące zjazdy. Z uwagi na pogorszenie warunków pogodowych w dniu 2 grudnia 2016 r., prace drogowe zostały wstrzymane. W najbliższym czasie wykonawca robót przystąpi do kontynuacji przerwanych robót drogowych. Do wykonania, w ramach zawartej umowy, pozostał jeszcze odcinek ulicy do miejsca zakończenia prac w ubiegłym roku do ulicy Szawelskiej, na którym wykonana zostanie wymiana konstrukcji drogi, wybudowany zostanie jednostronny chodnik i przebudowane zostaną zjazdy indywidualne na posesje. Ponadto w ramach prac przebudowane zostanie oświetlenie na całym odcinku ulicy. Zakończenia robót zgodnie z zapisami umownymi, zaplanowane jest na 30 kwietnia 2017 roku.

źródło:bialoleka.waw.pl