Rozpoczęła się dystrybucja kart ZTM dla uczniów

Redakcja dzień .

 

Od 1 września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą podróżowali komunikacją miejską na podstawie Kart ucznia - bezpłatnie. Proces ich wydawania już się rozpoczął - także w naszej dzielnicy.

W dniu 10 maja pierwsze spersonalizowane karty wręczyła uczniom Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Warszawy. Karty trafiły też do pierwszych szkół. Na Białołęce swoje karty otrzymali już uczniowie szkół przy ul. Strumykowej i ul. Przytulnej. Pozostali mogą się ich spodziewać w najbliższych dniach.

W dniach 15-19 maja rodzice uczniów przyszłych pierwszych klas, którzy będą potwierdzali wolę zapisu dziecka do danej szkoły, będą mogli również złożyć wniosek na spersonalizowaną kartę ZTM. Placówki oświatowe prześlą je do ZTM do 6 czerwca. W tym samym terminie wnioski będą mogły złożyć również osoby, które z różnych względów nie zdążyły tego zrobić w kwietniu.

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 1017 r. - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów - publicznych i niepublicznych oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych placówkach oświatowych. Uprawnienie jest wgrywane na cały okres pobytu dziecka w szkole, jednak po upływie 4 lat trzeba będzie przedłużyć ważność karty. Dokument będzie obowiązywał na obszarze 1. i 2. strefy.

Uczniowie, którzy mieszkają w Warszawie a uczęszczają do szkół poza miastem, mogą wyrobić kartę w każdym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM.

źródło:bialoleka.waw.pl