Dni Białołęki 2017

Redakcja dzień .

 

Zapraszamy do wspólnych obchodów urodzin dzielnicy. Będziemy bawić się przez trzy dni w różnych stylach i lokalizacjach.

17 czerwca

Na „Bocianim Zakątku” przy ul. Ruskowy Bród, wydarzenia będą miały charakter sąsiedzki. Od godziny 12.00 do godziny 14.00 chętni będą mogli włączyć się do gry miejskiej „Zagadki Białołęki”. Dowiemy się „Jak to z lnem bywało” podczas warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „Majówka w Zakątku Mazowieckim” i obejrzymy wystawę plansz o miejscach, które mają istotny wpływ na kształtowanie tożsamości mieszkańców Białołęki (w ramach projektu „Miasto jak My Białołęczanie”). Zaplanowaliśmy również występy zespołów muzycznych, DJ-a oraz grill dla mieszkańców (projekt z Budżetu Partycypacyjnego 2017 „Dzień Bocianiego Zakątka”). Wszystkie atrakcje dostępne będą do godziny 18.00.

Na Marywilskiej 44 nie powinno zabraknąć wiernych fanów gatunku disco polo. Na scenie wystąpią: After Party, Power Play, Camasutra, Zajefajni oraz Czadoman, znany z przeboju „Ruda tańczy jak szalona”. Natomiast z przystani w Porcie Żerańskim wyruszy wycieczka kajakowa po Kanale Żerańskim i białołęckiej Wiśle. Uczestnicy, słuchając gawędy historycznej, dopłyną królową polskich rzek w okolicę ulicy Sprawnej. To w ramach projektu „Autobusem i (kajakiem) czerwonym - edycja III”.

18 czerwca

Rodzinne świętowanie Dni Białołęki tradycyjnie odbędzie się w Parku Henrykowskim przy ul. Klasyków. Od godziny 11.00 będzie można wziąć udział w grach i zabawach, budowaniu z klocków Lego oraz poszaleć na dmuchańcach, eurobungee i wodnych kulach. Dzieci będą miały również okazję uczestniczyć w warsztatach sadzenia roślin, które później zabiorą ze sobą do domu. Bogatej ofercie lubianych atrakcji będą towarzyszyć występy zespołów dziecięco-młodzieżowych. Przed publicznością zaprezentują się „Szachraj” oraz „Fasolki”. Piosenki tych ostatnich takie jak „Mydło lubi zabawę”, „Zabiorę brata”, „A ja rosnę”, „Kropelka złotych marzeń” czy „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” nucą kolejne pokolenia. „Fasolki” wspierać będą Krzysztof Marzec i Ewa Chotomska czyli Pan Tik-Tak i Ciotka Klotka. Mnóstwo uśmiechu i muzycznej zabawy dla dzieci zapewni duet „Sióstr Wajs & Stonoga”. Natomiast gwiazdą wieczoru i energetycznym fajerwerkiem będzie Majka Jeżowska. Mamy nadzieję, że kolorowa osobowość artystki i świetny kontakt z publicznością oraz ponadczasowe przeboje porwą każdego, małego i dużego, do wspólnej zabawy.

Miłośników odkrywania nieznanych historii Białołęki zapraszamy w tym dniu na autokarowe wycieczki varsavianistyczne po terenie dzielnicy w ramach projektu „Autobusem i (kajakiem) czerwonym - edycja III” (uwaga: obowiązują wcześniejsze zapisy). Panie natomiast będą mogły odkryć swoje piękno i uwierzyć w siebie podczas warsztatów wizażu i stylizacji.

19 czerwca

Jubileuszowy, taki będzie ostatni dzień świętowania. Mija właśnie 20 lat odkąd Białołęka ma swój budynek ratusza przy ul. Modlińskiej. Uroczystego otwarcia dokonał ówczesny Prezydent m.st. Warszawy Marcin Święcicki. Bryłę urzędu zaprojektował duet architektów - Grzegorz Stiasny i Jakub Wacławek. -Marzyliśmy, że dzielnica Białołęka zyska centrum, od którego zacząć się może nowy, wspaniały świat– tak o ratuszu mówił Stiasny. Na przestrzeni 20 lat Białołęka bardzo się zmieniła. Skalę tych zmian najlepiej oddają liczby. W 1997 roku, czyli w momencie oddania do użytkowania ratusza, dzielnica liczyła nieco ponad 36 tysięcy zameldowanych mieszkańców. Po dwudziestu latach liczba mieszkańców potroiła się do ponad 100 tysięcy.

A co ze świętowaniem? Tego dnia na mieszkańców, którzy przyjdą załatwiać sprawy do urzędu przewidzieliśmy niespodzianki, w tym jedną słodką. Będzie też można wcielić się we „władców Białołęki” i zrobić przy okazji pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie zapraszamy.

źródło:bialoleka.waw.pl